חפש באתר
כתבו עלינו | בדמייך חיי | בנק דם טבורי ציבורי

כתבו עלינו | בדמייך חיי | בנק דם טבורי ציבורי

 

התרשמות אישית של אישים שביקרו בארגוננו, בנק הדם הטבורי הציבורי בדמייך חיי:

נשיא המדינה שמעון פרסנשיא המדינה - מר שמעון פרס (בטקס להעלאת המודעות הציבורית לבנק דם טבורי ציבורי 04/08/2009): "בדמייך חיי, זהו מכון המחזיק חיים - הגדולה במצוות האדם. תחום זה הינו אחד מששת היעדים שהצבנו לפנינו כיעדים לאומיים. במקום שיש כאב וייסורים נופלים כל החומות והמחיצות המבדילות, לכן, אם יש משהו שיגרום להביא שלום - הרי זה אותו תחום במדע וברפואה והטכנולוגיה המתקדמת בהם יש לנו את היתרון. לכן אני אומר - כסף זה לא מילה גסה ! חבריי ואני במוסד הנשיאות ממש נשמח מאוד לסייע וזו זכות גדולה מאוד. ביתי פתוח לפניכם - חשוב להעלות את המודעות - שיבינו שאפשר להציל חיים.
הגדלת מאגר דם טבורי ציבורי חשובה, ותזניק את תעשיית התרופות והמחקר הישראלי בתחומי תאי הגזע. ישראל מובילה בעולם במחקרים ויישומים רפואיים, עלינו לשמר את היתרון היחסי של ישראל בתחומים אלו". 

הרב שמואל רבינוביץהרב שמואל רבינוביץ - רב המקומות הקדושים וחבר ועדת הנשיאות (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 03/01/2011): "אבקש להודות על הביקור המאלף במעבדות הייחודיות של ארגונכם, במאגר הציבורי לדם טבורי בדמייך חיי. ראיתי מקרוב את המסירות של הצוות, את ההשקעה, העוצמה והמסירות, יותר מכך אני רואה בדמיוני את מבע עיניהם של אלו שנהנים משירות זה".
(בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "כמי שהיה לבקר -ואני בעיניים שלי ראיתי- בבדמייך חיי, ולמד, כמה הדם הטבורי וכמה הבנק הזה יכול לעזור לאנשים, כמה יכול להציל חיים - ודאי היה נרתם כולו למטרה הקדושה הזו".

פרופסור שולמית לבנברגפרופ' שולמית לבנברג - ראש המעבדה להנדסת רקמות בפקולטה הביו-רפואי בטכניון ו'מובילת מדע' (בטקס להעלאת המודעות הציבורית לבנק דם טבורי ציבורי 04/08/2009): "בארץ יש קבוצה גדולה ויפה של מעבדות שמתעסקת בתחום הזה. בהחלט צועדים בחזית הרפואה העולמית. אלו דברים שצורכים הרבה משאבים".
(בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "אני נרגשת להיות כאן ולהיות שותפה לעשייה זו. יש צורך במאגר לאומי גדול ומגוון של דם טבורי ציבורי שיביא להצלת חיים".

יעקב ליצמןהרב יעקב ליצמן - סגן שר הבריאות (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 19/07/2009): "זכיתם להיות שליחים נהדרים בעיסוקכם בתחומי הרפואה המתקדמת וזכותכם רבה".
(בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "השורה התחתונה בכל הדברים הללו היא 'הצלת חיים'. אני רואה את הנושא הזה של דם טבורי כהצלת נפשות פרופר. הארגונים הציבוריים עושים דברים נפלאים".

פרופסור עופר שפילברגפרופ' עופר שפילברג - יו"ר איגוד ההמטולוגים בישראל, ראש המערך ההמטולוגי במרכז דוידוף (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 02/02/2010):
"הנני מלא הערכה לפעילותכם המרשימה על הישגיכם ונחישותכם לטיפוח בנק ציבורי לדם טבורי בישראל שהוא צורך לאומי מובהק".

חתונת הודיה אפריםהודיה אפרים (בחתונתה מתאריך 30/03/2011. קראו עוד על מבצע הודיה): "עבדתם במשך כמה חודשים למעני, שעה שעה יום יום, שבעה ימים בשבוע, גם בשבתות ובחגים - לא הרפיתם. עכשיו ביום הגדול והמאושר בחיי, יום חתונתי, המעט שאני יכולה לגמול לכם זה לומר תודה. תודה על הכל. על הרגעים, על המחשבות, הדאגות. על ויתור מזמנכם היקר עם משפחותיכם וחבריכם, וכל זה בשביל לעמול ולהשיג עוד תרומות דם טבורי בשבילי. אני מודה לכם, כי בלעדיכם הרבה אנשים היו ...".

פרופסור גדעון בךפרופ' גדעון בך - מנהל הבנק הציבורי לדם טבורי 'בדמייך חיי' (בטקס להעלאת המודעות הציבורית לבנק דם טבורי ציבורי 04/08/2009): "ישנן מחלות לא מעטות שבהן הדרך היחידה להציל את חיי החולה היא השתלת מח עצם. זו החזית האחרונה. דם טבורי הוא שחקן מרכזי בהשתלות תאי גזע לצרכי ריפוי מחלות קשות.
הבנק הציבורי לדם טבורי בדמייך חיי הוקם במטרה ברורה וממוקדת של הצלת חיים, ואכן בשנים האחרונות ממאגר זה נשלחו מנות דם טבורי אשר הושתלו כמקור הצלה יחיד לחיי חולים קשים במחלות ממאירות של מערכת הדם ובמחלות תורשתיות מסוימות".

פרופסור דבורה אבליוביץפרופ' דבורה אבליוביץ - מנהלת מדעית של המעבדה לגנטיקה מולקולארית מגן בעדי ירושלים (בטקס להעלאת המודעות הציבורית לבנק דם טבורי ציבורי 04/08/2009):
"אין הרבה מקומות שראיתי כזו מסירות לעבודה, וזה פשוט תענוג לעבוד עמם".

פרופסור ראובן אורפרופ' ראובן אור - מנהל המחלקה להשתלת מח עצם, הדסה עין כרם (במכתב מתאריך 09/09/2008): "בתוקף תפקידי הנני נחשף למציאות העגומה בה חולים רבים, במיוחד בני עדות וקהילות רחוקות, אשר שמרו במהלך הדורות על הבידול וכמעט אין בנמצא במאגרי מח העצם בעולם - תורמים בעלי סיווג אשר יתאימו להם.
גם אני מודע לעבודת הקודש ורוח ההתנדבות הפועמת אצלכם, בהקמת בנק ציבורי לדם טבורי, עם שאיפות וחזון ענק - להחיות עם רב! אני סמוך ובטוח שביכולתכם לטפח ולפתח - לתועלת עם ישראל והאנושות".

שלי קפוסטהגב' שלי קפוסטה - יו"ר ICBB (בטקס להעלאת המודעות הציבורית לבנק דם טבורי ציבורי 04/08/2009): "בדמייך חיי עומד בחוד החנית. המקצוענות, הרצינות, ההתמסרות, ההתמקדות וההסתכלות קדימה - ראויים להערצה".
(מושתלת בעצמה, בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "מאות חולים בשנה משוועים להיות ברי מזל כמוני. ניתן להציל את חייהם. אפשר וחייבים להגדיל את המגוון בבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל ובמיוחד למיעוטים גנטיים ולחולים ממוצא מעורב. אנו משוועים לתקציבים גדולים יותר שיצילו את חייהם של מאות חולים בישראל ובעולם כולו".

משה כחלוןח"כ משה כחלון - שר הרווחה והתקשורת, יוזם חוק הדם הטבורי (מתוך פרוטוקול הצעת חוק דם טבורי 21/05/2007):
"מדובר פה בהצלת חיים, מדובר פה בבנק דם טבורי ציבורי. ככל שיהיו יותר מנות דם וככל שיהיו יותר תרומות, תהיה סבירות גדולה יותר להציל חיים של אנשים. אם יש משהו שאני יכול לעזור לכם בעניין הזה, אני מוכן לקדם את זה".

זאב בילסקיח"כ זאב בילסקי - ראש השדולה בכנסת לקידום בנקי דם טבורי ציבוריים (במכתב מתאריך 16/06/2010): "תודה מקרב לב. הזכות היא שלי להיות לעזר לאנשים נפלאים כמוכם שטובת הציבור לנגד עיניהם. אני תקווה שמאמצינו המשותפים יביאו לפריחתו של המאגר הציבורי בדמייך חיי, ובכך יזכו רבים לחיים ארוכים ואיכותיים. תודתי על הזכות שנפלה בחלקי להיות עמכם".
(בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "אני רואה חשיבות רבה להביא את ישראל לחזית הטכנולוגיה הרפואית בעולם בנושא שימור דם טבורי בבנקים ציבוריים, אשר יבטיחו אפשרות הצלת חייהם של מאות חולים נוספים מדי שנה בישראל, ללא הבדל דת גזע או מין. יש להגדיל משמעותית את מגוון המנות ולתת מענה לכל חולה בישראל הזקוק להשתלת תאי אב להצלת חייו. אני מצדיע לכל אותם עשרות מתנדבים שפעלו בנחישות מדהימה במשך שנים כדי שהחלום להצלת חולים בישראל יהפוך למציאות, ההישג כולו שלהם!".

פרופסור יצחק יניבפרופ' יצחק יניב - מנהל המחלקה להמטואונקולוגיה במרכז הרפואי לילדים שניידר פתח-תקוה (מתוך פרוטוקול תקנות חוק דם טבורי 20/06/2011): "אני חושב שהאחריות של המדינה ואחריות משרד הבריאות היא באמת לדאוג שהמידע האמיתי יגיע. כשאני מטפל בילד עם לוקמיה ולמשפחה נולד ילד, ואנחנו יודעים שהילד החולה זקוק להשתלה ויש סיכוי שמנת הדם הטבורי תתאים, אנחנו עושים את כל המאמץ להגיע לאותו מספר של 900 מיליון תאים. אני כבר עשיתי את ההחלטות האלה כרופא שמטפל בילדים, רופא שהאינטרס שלו הוא לבחור את המקור הכי טוב".

לרה הילה גיןלרה הילה ג'ין (מושתלת דם טבורי ציבורי, בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "מצאנו במאגר הדם הטבורי הציבורי בארץ תרומת דם טבורי בהתאמה מלאה! עברתי את ההשתלה בדיוק ביום ההולדת שלי וקיבלתי את חיי במתנה בזכות יולדת שאינני מכירה שבחרה לתרום את הדם הטבורי לבנק הציבורי. חייבים להגדיל את המאגר הציבורי, חייבים להגדיל את המודעות הציבורית.
אני דוגמה חיה לחיוניות ולחשיבות של המאגר הציבורי. מאות חולים יכולים להיעזר בזה בכל שנה".

יצחק כהןהרב יצחק כהן - סגן שר האוצר (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 21/06/2010):
"התרשמתי עמוקות מעבודת הקודש והחזון הענק, אשמח להירתם להיות שותף לעשיה המבורכת שלכם, לפיתוח וטיפוח וביסוס המאגר הציבורי לדם טבורי לערכיו".

פרופסור שוש ישראלפרופ' שוש ישראל - מנהלת המעבדה לסיווג ותאום רקמות, הדסה עין כרם (בטקס להעלאת המודעות הציבורית לבנק דם טבורי ציבורי 04/08/2009): "במאגרים העולמיים לא נמצאו תורמים רבים לאוכלוסיה היהודית והיה חשוב להקים מאגר ייעודי. מבחינה גנטית זה מדהים. הדבר המעניין ביותר, שלמרות הניתוק הגדול הזה של שנים של דורות רבים, אנחנו רואים אלמנטים משותפים מיוחדים לאוכלוסיה היהודית - שמופיעים כחוט השני ועוברים בין כל עדות ישראל".

חיים כץח"כ חיים כץ - יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות (מסדיר התקנות לחוק דם טבורי, בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011):
"אני מקוה שיהיה לנו בנק דם טבורי ציבורי רחב וגדול. כשרואים אנשים כל כך אכפתיים, זה מעודד ונותן רצון לעשות. זה נותן הרגשה של עשייה, זהו דבר חשוב לאנשים, זה תורם לאזרחים במדינת ישראל. תודה לכם".

ציפי חוטובליח"כ ציפי חוטובלי - יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת (בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011):
"תודה לקבוצת אנשים מופלאה. ניתן במאמץ כל כך קטן להביא להצלת חיים של הרבה אנשים. שנזכה להפיץ את הבשורה הזו שבעזרת תרומת דם טבורי אפשר להציל חיים וכל המציל נפש אחת קיים עולם מלא".

שר המדע דניאל הרשקוביץפרופ' הרב דניאל הרשקוביץ - שר המדע והטכנולוגיה (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 04/07/2011): "אני צופה שבשנים הקרובות יגבר בכך הצורך, ואין ספק כי מדובר ברפואת העתיד ויש צורך לתכננה כבר בשנים אלו".
(במכתב מתאריך 21/06/2011 אודות ביקורו): "ברצוני להודות לכם על הסיור המעניין במעבדות. יהי ה' בעזרכם להמשך התרחבות הפיתוח לרווחת היהודים באשר הם ולתועלת כלל אזרחי תבל".

חבר כנסת סילבן שלוםהמשנה לראש הממשלה - ח"כ סילבן שלום (במכתב מתאריך 28/06/2011): "ברצוני לברכם על פעילותכם החשובה למען חולי סרטן הדם בישראל. פעילותכם, עושה את הדבר החשוב ביותר אשר ניתן להעלות על הדעת ומצילה עשרות רבות של חיים בישראל. 'כל המקיים נפש אחת מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא'. אין ספק כי פעילותכם אשר מאפשרת לחולים תרומת דם טבורי, מצילה חיים רבים של נפשות, משפחות ואף קהילות רבות. אבקש לחזק את ידיכם בהמשך הדרך".

רני טרייניןמר רני טריינין - יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית וסיו"ר הסוכנות (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 10/08/2011): "יש חשיבות גדולה להגדלת המודעות הציבורית בנוגע לדם הטבורי, נוכל להגיע לתפוצות ולקהילות ככל שניתן ברחבי העולם. אני מאוד מתחבר לדברי הנשיא, וזהו אחד מן הנושאים החשובים ביותר אשר עושה וצריך לעשות אותנו מיוחדים בין העמים. זו התרומה שאנו צריכים כיום להביא לאנושות. תרומה זו שאין בה אף מחלוקת, מייצגת את הצד היפה של העם היהודי בקרב אומות העולם".
(במכתב מתאריך 26/09/2011): "התרשמתי עמוקות מהעשייה שלכם להצלת נפשות, ומהדרך אותה אתם מתווים לקידום נושא זה, שאין חשוב ונשגב ממנו".

יושב ראש הכנסת ראובן ריבליןיו"ר הכנסת - ח"כ ראובן ריבלין (בטקס ההצדעה לבנקי הדם הטבורי הציבוריים בישראל 18/07/2011): "כיום, מוכחת דווקא יעילותו של המאגר הציבורי, ותרומתו הברורה להצלת חיים איננה מוטלת בספק.
במעמד זה, כנציג הצבור, אני מעונין להודות לכם נציגי הבנקים הטבוריים הציבוריים על מאמציכם למען הכלל, ולהביע את הערכתי לאלפי התורמים השותפים לעשייה הקדושה שלכם. כל ישראל ערבים זה לזה. בשם הכנסת כולה וחבריה, אני מבקש לחזק את ידיכם, ולאחל לכם הצלחה מלאה בפרויקט החשוב ויוצא הדופן הזה".

חבר כנסת יצחק הרצוגח"כ יצחק הרצוג (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 22/01/2012): "הנושא שאתם עוסקים בו הוא חדשני נועז ומבטיח, המחייב מקצוענות ומסירות, והבנה של חשיבות הדם הטבורי.
התרשמתי מאיכות המפעל הגדול הזה וחשיבותו העצומה. שאו ברכה בעמלכם, שיציל ומציל - נפשות הרבה".

שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירושגריר ארצות הברית בישראל - מר דן שפירו (בטקס פתיחת המעבדה המורחבת בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 10/01/2012): "בשם ממשלת ארצות הברית והנשיא אובמה, אני גאה לברך אתכם על מפעל החסד 'בדמייך חיי' שאתם עושים. הצלת חיים היא באמת עבודת קודש ואנחנו גאים לתמוך בכם בעבודה הזאת. כל הכבוד!".
(במכתב מתאריך 28/03/2012): "שמחתי מאוד ללמוד על מנות תאי הגזע שלכם, הזמינות לכל מי שנזקק להם, בכל מקום בעולם וללא הבדל גזע או דת. ישר כח! זוהי עדות אמת למחויבות של ארצות הברית וישראל להמשיך במחקר הדם הטבורי ותאי הגזע".

משה קלציןמר משה קלצ'ין - יו"ר דירקטוריון חב' הגיחון (בביקורו בבנק דם טבורי ציבורי בדמייך חיי 01/02/2012):
"ישר כח גדול על הפעילות המבורכת ועל המסירות הרבה.
אין ספק שלמי שעוסק בסיוע להצלת חיים זוהי זכות גדולה ביותר".

 


חדשות ועדכונים   

לקראת השקת הפרויקט 'יחד שבטי ישראל', נכנסו ראשי הנהלת ארגון 'בדמייך חיי' לביקור אצל נשיא מועצת חכמי התורה הראשל"צ הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א.

בטקס מכובד חנך שגריר ארה"ב בישראל מר דן שפירו את המעבדה המורחבת של המאגר הציבורי לדם טבורי בהר חוצבים ירושלים - בדמייך חיי. בטקס המפואר נכחו חברי המועצה המדעית וחבר הנאמנים, בנוסף לאנשי האקדמיה הבכירים.

המבצע המיוחד התמקד הפעם בקרב יוצאי עדות ספציפיות אשר ייצוגן במאגר התורמים הינו נמוך ובני עדות אלו נקראו להתייצב ולתת דגימת רוק לבדיקת סיווג הרקמות ולהצטרף למאגר התורמים בכ-100 נקודות בדיקה בכל רחבי הארץ.

פרופסור גלוקמן מצרפת – מבכירי ההמטולוגים בעולם וחלוצת ההשתלות מדם חבל טבורי בשנת 1988, ביקרה השבוע בבנק הציבורי לדם טבורי בדמייך חיי.

נייר עמדה אודות הצורך באיסוף ממוקד ומגוון של מנות דם טבורי ציבורי בישראל

אישור NMDP ו FDA

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) פרסם תקנות ונהלי-איכות חדשים ביחס לכל מנת דם חבל הטבור שמיועדת להישלח בארה"ב. כל בנקי דם חבל הטבור בעולם ששולחים מנות להשתלה בארה"ב מחויבים לעמוד בתקנות מחמירות אלו. הבנק הציבורי לדם טבורי - בדמייך חיי, קיבל היתר מסודר מארגוני ה NMDP וה FDA והוכר כבנק דם טבורי המאושר להמשיך לשלוח מנות דם טבורי לארה"ב תחת סעיף IND.

אושרו תקנות חוק דם טבורי - כרגע בנוגע לבנקים ציבוריים בלבד, טרם נקבע מועד לדיון בתקנות חוק דם טבורי לבנקים הפרטיים.

השתלה כפולה של מנות דם טבורי

הנתונים העולים מן המחקרים השונים מצביעים על כך שהשתלה של 2 מנות דם טבורי יעילה ומוצלחת יותר מהשתלה של מנה בודדת.
לקריאה נוספת: ecancermedicalscience ,hemonctoday.

במהלך תרגיל החירום הלאומי ביקר שר המדע במעבדת בדמייך חיי.

מבצע ארצי לאיתור תרומת מח עצם עבור אור יוספוב - המעיד על חשיבות הצורך במאגר דם טבורי ציבורי לאומי.

בדו"ח הסיכום לשנת 2009 של הארגון העולמי BMDW, הכולל את נתוני כל בנק דם טבורי ציבורי בישראל ובעולם - עולה כי ישראל ניצבת במקום החמישי בעולם ! מבחינת כמות מנות הדם הטבורי המאוחסנות בבנקים ציבוריים ביחס למספר התושבים.

'מגן שר הבריאות' לשנת תש"ע 2010 - הוענק בכנסת לוועד עמותת ICBB. העמותה בראשה עומדת הגב' שלי קפוסטה - אשר החלימה ממחלת הסרטן - פועלת באפיקים רבים לקידום המאגר הציבורי לדם טבורי בישראל.

ריכוז נתוני ההתאמות שנתקבלו במאגר הציבורי 'בדמייך חיי' לשנת 2010.

בסתיו 2010, הוענק 'אות הנשיא למתנדב' לגב' שלי קפוסטה, יו"ר ועד עמותת ICBB. ההכרה הנוספת לפעילות הברוכה לקידום המאגרים הציבוריים לדם טבורי בישראל – מהווה בשורה מרנינה על העלאת המודעות לטיפוח ועיבוי המאגרים הציבוריים לדם טבורי בישראל.

בנק דם טבורי פרטי מסחרי - הבטחות ללא כיסוי ? סקירה חשובה ומעניינת בכתבה שלפניכם.

לקראת השקת הפרויקט 'יחד שבטי ישראל', נכנסו ראשי הנהלת ארגון 'בדמייך חיי' לביקור אצל נשיא מועצת חכמי התורה הראשל"צ הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א.

בטקס מכובד חנך שגריר ארה"ב בישראל מר דן שפירו את המעבדה המורחבת של המאגר הציבורי לדם טבורי בהר חוצבים ירושלים - בדמייך חיי. בטקס המפואר נכחו חברי המועצה המדעית וחבר הנאמנים, בנוסף לאנשי האקדמיה הבכירים.

המבצע המיוחד התמקד הפעם בקרב יוצאי עדות ספציפיות אשר ייצוגן במאגר התורמים הינו נמוך ובני עדות אלו נקראו להתייצב ולתת דגימת רוק לבדיקת סיווג הרקמות ולהצטרף למאגר התורמים בכ-100 נקודות בדיקה בכל רחבי הארץ.

פרופסור גלוקמן מצרפת – מבכירי ההמטולוגים בעולם וחלוצת ההשתלות מדם חבל טבורי בשנת 1988, ביקרה השבוע בבנק הציבורי לדם טבורי בדמייך חיי.

נייר עמדה אודות הצורך באיסוף ממוקד ומגוון של מנות דם טבורי ציבורי בישראל

אישור NMDP ו FDA

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) פרסם תקנות ונהלי-איכות חדשים ביחס לכל מנת דם חבל הטבור שמיועדת להישלח בארה"ב. כל בנקי דם חבל הטבור בעולם ששולחים מנות להשתלה בארה"ב מחויבים לעמוד בתקנות מחמירות אלו. הבנק הציבורי לדם טבורי - בדמייך חיי, קיבל היתר מסודר מארגוני ה NMDP וה FDA והוכר כבנק דם טבורי המאושר להמשיך לשלוח מנות דם טבורי לארה"ב תחת סעיף IND.

אושרו תקנות חוק דם טבורי - כרגע בנוגע לבנקים ציבוריים בלבד, טרם נקבע מועד לדיון בתקנות חוק דם טבורי לבנקים הפרטיים.

השתלה כפולה של מנות דם טבורי

הנתונים העולים מן המחקרים השונים מצביעים על כך שהשתלה של 2 מנות דם טבורי יעילה ומוצלחת יותר מהשתלה של מנה בודדת.
לקריאה נוספת: ecancermedicalscience ,hemonctoday.

במהלך תרגיל החירום הלאומי ביקר שר המדע במעבדת בדמייך חיי.

מבצע ארצי לאיתור תרומת מח עצם עבור אור יוספוב - המעיד על חשיבות הצורך במאגר דם טבורי ציבורי לאומי.

בדו"ח הסיכום לשנת 2009 של הארגון העולמי BMDW, הכולל את נתוני כל בנק דם טבורי ציבורי בישראל ובעולם - עולה כי ישראל ניצבת במקום החמישי בעולם ! מבחינת כמות מנות הדם הטבורי המאוחסנות בבנקים ציבוריים ביחס למספר התושבים.

'מגן שר הבריאות' לשנת תש"ע 2010 - הוענק בכנסת לוועד עמותת ICBB. העמותה בראשה עומדת הגב' שלי קפוסטה - אשר החלימה ממחלת הסרטן - פועלת באפיקים רבים לקידום המאגר הציבורי לדם טבורי בישראל.

ריכוז נתוני ההתאמות שנתקבלו במאגר הציבורי 'בדמייך חיי' לשנת 2010.

בסתיו 2010, הוענק 'אות הנשיא למתנדב' לגב' שלי קפוסטה, יו"ר ועד עמותת ICBB. ההכרה הנוספת לפעילות הברוכה לקידום המאגרים הציבוריים לדם טבורי בישראל – מהווה בשורה מרנינה על העלאת המודעות לטיפוח ועיבוי המאגרים הציבוריים לדם טבורי בישראל.

בנק דם טבורי פרטי מסחרי - הבטחות ללא כיסוי ? סקירה חשובה ומעניינת בכתבה שלפניכם.

סיפורים אישיים   

  יוסף קריכלי
בעיצומו של מבצע עדתי לגיוס תורמי מח עצם בארגון "עזר מציון" - נפטר יוסף קריכלי

 

אור יוספוב
מבצע ארצי לאיתור תרומת מח עצם עבור אור יוספוב - המעיד על חשיבות הצורך במאגר דם טבורי ציבורי לאומי.

עמית קדוש
בשנת 2008 עמית קדוש בת ה7 חלתה בלוקמיה, בסופו של דבר הוחלט להטיסה לארה"ב, שם עברה השתלה ממנת דם טבורי מבנק ציבורי. כיום עמית בריאה וחזרה לביתה.

מבצע הודיה אפרים
שלום, שמי הודיה, חליתי בלוקמיה חריפה, המוצא הייחודי והמעורב של הוריי הקנה לי סיווג רקמות די נדיר. המאגר הציבורי לדם טבורי התגייס לעזרתי וביחד יצאנו למבצע הודיה.

קייטי קרמר
הצעירה (16) מסקרמנטו, נפטרה אחר שלא נמצאה עבורה תרומת מח עצם תואמת. ידיעה מעציבה זו רק מחזקת את ההבנה בצורך החיוני של מאגר דם טבורי ציבורי בעל מגוון גנטי רחב.

המאגר הציבורי לדם טבורי "בדמייך חיי" הוקם על יסוד בסיס וולונטארי, הומאני ואוניברסאלי. מטרת המאגר היא לתת מענה לכל חולה בעולם הזקוק להשתלת מח עצם, ובפרט לענות על הצורך החשוב של אוכלוסיות מיעוט אשר אינן מיוצגות כראוי בבנקי הדם הטבורי הציבוריים בעולם. במקביל, בנק דם טבורי ציבורי "בדמייך חיי" מספק מידע ליולדת על כל התהליכים הנלווים לתרומת דם טבורי, מידע אובייקטיבי ואמין. המידע באתר נועד לצורך כללי ואינפורמטיבי בלבד, אין לראות במידע זה תחליף לייעוץ או הנחיה רפואית אותם יש לקבל בכל מקרה מהרופא המטפל.  

הלוואות בערבות מדינה מטבחים | אלומיניום העברות כספים  הקול היהודי