תפריט סגור

דם טבורי – מחיר מעודכן 2019

מחירון שימור דם טבורי

כמה יעלה לכם לשמר דם טבורי של ילדכם בשנת 2019?

עם השנים, יותר ויותר הורים מעוניינים לשמור את הדם הטבורי של תינוקם. דם זה אשר נלקח מהחבל הטבור מיד אחרי הלידה ומשמש למחקרים על תאי גזע, מתוך כוונה לספק פתרונות רפואיים שונים עבור מחלות שונות, בפרט מחלות במערכת הדם, כגון אנמיה, לוקמיה ומחלות אחרות.

מי שאמון על שמירת דם הטבורי ועל המחקר בו, הם בנקים מיוחדים שנוצרו לשם כך. מדובר בבנקים ציבוריים שנמצאים בבתי חולים וכן בנקים פרטיים שעובדים בשיתוף פעולה מלא עם בתי חולים שונים. אותם בנקים מעסיקים אנשי מקצוע, רופאים, חוקרים וגורמים אחרים שמבצעים את הבדיקות השונות במסגרת מעבדות שנמצאות הן בבנקים והן בבתי חולים איתם הם עובדים.

מן הסתם, כל בנק מציע תוכניות שימור אחרות בעלויות שונות. אחרי שההורים מחליטים בינם לבין עצמם האם לשמור דם טבורי של ילדיהם או לא, הרי שעליהם לבחון את העלויות והתנאים השונים של כל בנק ובנק ועל פי הנתונים שעומדים לרשותם להחליט, אצל מי הם רוצים לשמר את הדם.

כמה עולה לשמור דם טבורי בשנת 2019

כל בנק מציע, כאמור, תוכנית שימור בעלות שונה. אחד ההסברים לכך הוא, שכל בנק גם מציע תוכנית שימור אחרת. למשל, טבורית מציעים תוכנית שימור שעולה 79 שקל לחודש בכל משך תקופת השימור, תא לחיים מציעים תוכנית בעלות 75 שקל לחודש לאורך כל התקופה. בנק דם טבורי מציעים תוכנית לעשרים שנה, שעולה בין 8,000-ל-10,000 שקל. מעבר לכך יש לציין, צריך לשלם על ערכות, ודמי רישום. המחירים נעים סביב מאות שקלים.

מעבר לבנקים שציינו, הרי שעוד מספר בנקים של דם טבורי שפועלים בישראל ואינם מציינים את המחירים שלהם, אלא יש לפנות אליהם ולברר כמה זה עולה. צריך להדגיש, שבדרך כלל הבנקים מוכנים לשמור את הדם לתקופה של עשרים עד ארבעים שנה.

לפני סיום נדגיש, בחלק מהבנקים יש אפשרות לקבל סבסוד דרך קופת חולים או דרך ביטוח בריאות פרטי. כמו כן, הבנקים מבטיחים שאם לא נעשה איסוף של דם טבורי או שהאיסוף לא תקין, הכסף יוחזר להורים.